Home Ansamblis ,,Patrida"

Pagrindinis meniu

PDF Spausdinti El. paštas

ANSAMBLIS „Patrida“

„Patridos“ graikų muzikos ansambliui vadovauja muzikė ir kompozitorė Tamara Blažienė. Kolektyvo repertuare skamba graikų kompozitorių M. Teodorakio, M. Hatzidakio, M. Teofanidžio ir kt. kūriniai.
Ansamblis ne tik koncertuoja graikų bendruomenei, bet ir dalyvauja įvairiuose renginiuose. 2009 m. koncertavo Graikijos ambasados Lietuvoje organizuotuose Graikijos dienų renginiuose,  2010 m. rudenį sėkmingai pristatė graikų muziką tarptautiniame festivalyje Visagine, 2011 m. Tautinių bendrijų namų 20-mečio minėjimo didžiajame koncerte jo pasirodymas buvo palydėtas gausiais plojimais.

Galina Komienė įvaldė graikų liaudies instrumentą buzukį, kurį atvežęs iš Rodo salos  ansambliui padovanojo Achilėjas Džavachidis. Jos vyras Henrikas Komas, puikus dainininkas, paprastai sulaukia garsiausių plojimų.  Elena Sergienko ne tik dainuoja, bet ir groja smuiku bei gitara. Gaila, kad ansamblis prarado puikaus balso dainininkę Larisą Makmak, išvykusią iš Lietuvos. Bet jai išvykus į ansamblį puikiai įsiliejo naujos solistės, džiuginančios „Patridos“ narius.

Tačiau didžiausi nuopelnai vis dėlto tenka ansamblio įkūrėjai ir vadovei Tamarai Blažienei. Ji įkvepia atlikėjus, repetuoja ir ieško kūrinių, formuoja repertuarą, papildydama jį ir sava kūryba. 2011 m. Tamaros jubiliejiniame vakare pirmą kartą nuskambėjo jos kompozicija „Graikų rapsodija“ . „Patrida“ didžiuojasi savo ansambliu ir su malonumu klausosi jo atliekamos graikų muzikos.